2023/03/18

Co i gdzie zjeść w Porto? Moje top miejsca!

Szybko i na temat: gdzie i co zjeść w Porto? Przygotowałem dla Was cyfrową listę (a przy okazji wygodną google mapę) moich ulubionych miejscówek w Porto – tych na jedzenie, picie czy po prostu na spacer. Bierzcie, kopiujcie i nic więcej nie szukajcie! 

JEDZENIE

Przede wszystkim MERCADO BEIRA-RIO – food hala, w której znajdziecie całe mnóstwo ciekawych i smacznych rzeczy, super opcja na lunch, ale też świetna na kolację przy kieliszku wina. BACALHAU – na świetne jedzenie przy samej rzece. Nabos da Púcara – nieduża, urocza miejscówka na portugalskie tapasy i dobre wino. LE MONUMENT – na totalnie wypasioną kolację degustacyjną, taką, co to zapamiętacie ją na lata.

 

KAWA/ŚNIADANIE

Na kawę i śniadanie polecają się COMBI COFFEE ROASTERS, MY COFFEE PORTO (kawa z najlepszym widokiem w mieście! upolujcie stolik na zewnątrz) i 7G ROASTER (gdzie są też bardzo przyjemne apartamenty na wynajem).

 

SŁODKIE

Najlepiej! Klasycznie – po pasteis de nata idźcie MANTEIGARIA, po różne dziwne cuda z żółtka jaja i inne słodkości do totalnie wintydżowej, słynnej cukierni BOLHÃO, po lody o smaku czerwonego wina Porto do lodziarni CREMOSI, a po najsłynniejsze portugalskie eklerki do LEITARIA DA QUINTA DO PAÇO.

 WINO PORTO

Każda butelka wina Porto na świecie musiała przewinąć się przez Porto – a w zasadzie Vila Nova de Gaia, miejscowość położoną po drugiej stronie rzeki Duero. To tu każda wytwórnia Porto ma swoją piwnicę, w której leżakuje wino – na zwiedzanie i degustowanie wybierzcie się do piwnicy SANDEMANA. Z ciekawostek – w tutejszym barze serwują bardzo ciekawe koktajle z winem Porto (a także mają pokoje do wynajęcia - współdzielone z łóżkami ze starych beczek po winie oraz mega przytulne prywatne z boskim widokiem na rzekę i Porto)!

 

PUNKTY WIDOKOWE

Moje dwa ulubione, z każdego widok w przeciwnym kierunku, więc zobaczycie wszystko, co trzeba: MIRADOURO DA SERRA DO PILAR i MIRADOURO DA VITÓRIA.

 

// MAPA //


więcej o mnie