2019/07/08

Yellow Bird, czyli gdzie na kawę i śniadanie w Bremie

Nie byłbym sobą, gdybym serii publikacji o Bremie nie zakończył najprzyjemniejszym: KAWĄ. Tak, myślę, że to uzależnienie, ale umówmy się – są gorsze rzeczy niż kawa! Dlatego mam dla Was hot tipa, gdzie w Bremie iść na małą czarną (albo dużą białą).

Żółty Ptaszek, czyli właśnie Yellow Bird, to pierwsza – i jak na razie jedyna – kawiarnia speciality w Bremie. Samo to powinno Was do niej przyciągnąć, ale jeśli nie jesteście turbokawoszami i kawiarnie trzeciej fali (czy właśnie speciality) nie lądują w Waszym planie zwiedzania nowych miejsc, to uwaga.YB (przyjmijmy dla uproszczenia) mieści się w superprzyjemnej części Neustadt, czyli nowego miasta, gdzie zobaczycie Bremę trochę inną, niż w okolicach Starego Miasta i głównego rynku – bardziej lokalną, mniej turystyczną i taką zwykłą, ludzką, codzienną (to głównie mieszkańcy wpadający tu na kawę i śniadanie). Brema jest bardzo kompaktowa, więc do Neustadt możecie wybrać się dłuższym spacerem (ale nie dłuższym niż 15-20 minut!) albo krótką przejażdżką tramwajem.

A teraz do konkretów – w YB wypijecie świetną kawę i każdy znajdzie tu coś dla siebie. Czy to bardziej klasycznie cappuccino albo latte, czy mniej klasycznie chemex, drip albo cold brew (kawę macerowaną na zimno), nie wybierzecie źle. Ah, no i kupicie ciekawe mieszanki ziaren na pamiątkę. A jeśli kawa to nie Wasza bajka, są tu świetne herbaty (również do kupienia) i koktajle.

No i wreszcie YB świetnie karmi! Zjecie tu na słodko do kawy (chlebek bananowy z kremem z masła orzechowego <3!), zjecie solidne śniadanie (domowa granola, power owsianka z owocami albo szakszuka) czy lunch albo obiad (ciekawe kanapki i kisze, wytrawne tarty, sałatki i zupy, również wegańskie). W zasadzie można by przesiedzieć tu cały dzień, zalewając ich pyszne jedzenie kawą.  Więc – podsumowując – warto wrzucić Yellow Bird na listę i wyjść na chwilę ze starego centrum Bremy. Przede wszystkim: dla kawy (i jedzenia!), ale również dlatego, że to świetne miejsce do podglądania codziennego życia miasta. No i w ogóle tu ślicznie! /INFORMACJE PRAKTYCZNE

Yellow Bird znajdziecie przy Pappelstraße 79 w dzielnicy Neustadt (mapka): przyjdźcie pieszo albo wskoczcie w tramwaj numer 6 lub 8 albo autobus 26 lub 27. 


/ ZOBACZ, CO JESZCZE WARTO ZROBIĆ W BREMIE


//na wycieczkę zaprosiły mnie organizacje turystyczne Niemiec oraz Bremy – jeśli potrzebujecie więcej pomysłów na spędzenie czasu w mieście, koniecznie zajrzyjcie na stronę BREMEN. LIVE IT!, gdzie znajdziecie masę ciekawostek, wskazówek i przydatnych informacji.


więcej o mnie